Turecko 18.8.-25.8.2016

V srpnu je možné si zaletět na týden na Tureckou riviéru do 4* hotelu z Lipska,strava all inclusive za 10 200,-kč😀!14 dní za 15 400,-kč😀.Letovisko Avsallar🏝🏖!Termín 18.8.-25.8.2016.

Země, která odpradávna spojuje Evropu a Asii, se spoustou rozličných kultur, které Vás rozhodně zaujmou. Skály i pláže, architektonické skvosty odkazující na slavnou minulost spojenou s osmanskými sultány, přátelští lidé a například i bájná hora Ararat. Tak to vše – a ještě mnohem víc – je dnešní Turecko, seznamte se!

Historickým centrem země je Istanbul (a to i přesto, že dnešní metropole byla promptně přesunuta do Ankary). Se čtrnácti miliony obyvatel jde o největší a nepochybně také o turisticky nejatraktivnější turecké město. Jeho dominantou je Mešita Sultan Ahmed známá více jak Modrá mešita se šesti minarety a modrou výzdobou. Postavena byla počátkem 17. století pro sultána Ahmeda I.

Typickou ukázkou osmanské architektury je ale i Palác Topkapi, který obývalo v jednu dobu až pět tisíc sloužících. Sídlo sultána bylo vskutku impozantní, dalo by se říci – takové město ve městě. Podobně proslulý je i Palác Dolmabahce. Ten už dýchne na návštěvníky skoro pohádkovým dojmem, všude jen zlato, fontány, mešity a prostorná nádvoří. Není divu, že osmanské impérium dovedla tato stavba na pokraj bankrotu.

 

Více informací:

Strava
Polopenze
Doprava
Letecky z Prahy nebo Mnichova
Termíny
22.12. - 30.12.2016